Liga Konferencji: Remis Pogoni Szczecin z Broendby w meczu 2. rundy eliminacji

Pogoń Szczecin zremisowała u siebie z Broendby 1:1 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji. Gospodarze zagrali dwie zupełnie różne połowy. Po przerwie absolutnie zdominowali gości z Danii. Gola dla "Portowców" strzelił Luka Zahovic po asyście Kamila Grosickiego.

Pogoń eliminacje Ligi Konferencji rozpoczęła od 1. rundy, w której wyeliminowała KR Reykjavik (4:2 w dwumeczu). W pierwszej kolejce nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy drużyna ze Szczecina wygrała z Widzewem Łódź 2:1, więc początek sezonu podopieczni Jensa Gustafssona mogli zaliczyć do udanych. Broendby w kwalifikacjach gra od 2. rundy. Sezon w lidze duńskiej rozpoczęli również dobrze, od wygranej 1:0 z Aarhus.

Początek spotkania był dość spokojny. Ekipa Broendby utrzymywała się przy piłce, ale zbyt wiele z tego nie wynikało. W 28. minucie wynik otworzył Blas Riveros. Okazję na podwyższenie goście mieli jeszcze w samej końcówce pierwszej połowy, ale strzał z rzutu wolnego obronił Dante Stipica.

Po przerwie Pogoń wyglądała na bardzo zmotywowaną. Przebudził się Grosicki, który starał się rozruszać grę gospodarzy. Z minuty na minutę gra "Portowców" wyglądała coraz lepiej, a Duńczycy tylko czasami wybierali się pod pole karne rywali.

Ostatnie 20 minut spotkania to istne oblężenie pola karnego Broendby. W 84. minucie po składnej akcji i pięknej asyście Grosickiego na listę strzelców wpisał się Zahovic. Szczecinianie nie chcieli jednak tego spotkania remisować i do końca walczyli o zwycięską bramkę. Ostatecznie więcej goli nie oglądaliśmy.

Rewanż odbędzie się 28 lipca w Danii. Zwycięzca tej pary w 3. rundzie zagra z wygranym dwumeczu FC Basel - Crusaders.

Pogoń Szczecin - Broendby 1:1 (0:1)

Bramki: Zahovic 84 - Riveros 28

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski (Paweł Stolarski 85'), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luis Machado Mata - Jean Carlos (Mariusz Fornalczyk 86'), Kamil Drygas (Pontus Almqvist 63'), Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk (Vahan Bichakhchyan 63') , Kamil Grosicki - Luka Zahovic

Broendby: Mads Hermansen - Henrik Heggheim, Sigurd Rosted, Kevin Tshiembe - Sebastian Sebulonsen, Joe Bell (Mathias Greve 67'), Josip Radosevic, Christian Cappis (Peter Bjur 82'), Blas Riveros - Simon Hedlund (Yousef Salech 89'), Marko Divkovic (Mathias Kvistgaarden 67')

Żółte kartki: Jean Carlos, Zahovic - Hermansen