Lekkoatletyczne MŚ: Wielgosz awansowała do półfinałów biegu na 800 m

Anna Wielgosz awansowała do półfinałów biegu na 800 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Reprezentantka Polski wynikiem 2.00,79 zajęła trzecie miejsce w szóstym biegu eliminacyjnym.

Szósty bieg wygrała Jamajka Natoya Goule - 2.00,06, a drugie miejsce zajęła Kenijka Mary Moraa - 2.00,42. Wielgosz była czwarta po pierwszym okrążeniu, lecz na ostatniej prostej wyprzedziła Niemkę Majtie Kolberg.

"Pilnowałam miejsca dającego awans. To był również bardzo dobry bieg Niemki. Cieszę się, że udało mi się awansować niezbyt dużym nakładem sił. Myślę, że na półfinał jeszcze trochę zostało. Jestem dobrze przygotowana, więc myślę, że jutro będzie można powalczyć" - powiedziała Wielgosz tuż po biegu w rozmowie z TVP Sport.

Najszybszą zawodniczką w eliminacjach była Etiopka Diribe Welteji - 1.58,83. Wielgosz została sklasyfikowana na siódmej pozycji.

Do półfinałów awansowały 24 biegaczki: po trzy najlepsze z każdego z sześciu biegów oraz sześć z najlepszymi czasami, które nie zmieściły się w "trójkach" w swojej serii.