Tour de France: Sprawcy przerwania 19. etapu usłyszeli zarzuty

Inne
Tour de France: Sprawcy przerwania 19. etapu usłyszeli zarzuty
Fot. PAP/EPA
Tour de France: Sprawcy przerwania 19. etapu usłyszeli zarzuty

Szóstka aktywistów jednej z organizacji ekologicznej, którzy zablokowali w piątek drogę i przerwali 19. etap kolarskiego wyścigu Tour de France, stanie w listopadzie przed sądem pod zarzutem utrudnienia ruchu pojazdów - powiedział prokurator Jacques-Edouard Andrault.

Jeden z protestujących „zapalił bombę dymną” na trasie etapu, między wioskami Boucagneres i Auterive, podczas gdy pięć innych osób „przykuło się do siebie i przykleiło klejem do jezdni” - poinformowali przedstawiciele prokuratury.

 

Po około dziesięciu minutach przerwy peleton, startujący z Castelnau-Magnoac w Pirenejach, ponownie ruszył w kierunku mety w Cahors. ASO, firma organizująca Tour de France, złożyła skargę po tym incydencie na postarunku żandarmerii w Gers.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de France: Lider wyścigu otrzymał prezent od księcia Danii 

 

„Dzisiejsza akcja jest trzecią z serii destrukcyjnych działań, które będą kontynuowane, dopóki nie pojawi się wiarygodne i skuteczne zobowiązanie rządu do izolacji budynków” - oświadczył zatrzymany na miejscu incydentu przedstawiciel organizacji ekologicznej.

 

Ta sama organizacja zablokowała 16 lipca obwodnicę Paryża. Sprawcy, czterej mężczyźni i dwie kobiety, zostali zatrzymani i ukarani grzywną w wysokości 4500 euro. Grozi im również kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie