Eugene 2022: Jakob Ingebrigtsen wygrał bieg na 5000 m

Norweg Jakob Ingebrigtsen wygrał bieg na 5000 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene.

Norweg Jakob Ingebrigtsen wygrał bieg na 5000 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Srebrny medal zdobył Kenijczyk Jacob Krop, a brązowy Ugandyjczyk Oscar Chelimo.

Ingebrigtsen prowadził przez długi czas, a na ostatnim okrążeniu powiększył przewagę nad rywalami i triumfował czasem 13.09,24. Drugi był Crop - 13.09,98. Trzecie miejsce zajął Chelimo, który uzyskał swój najlepszy rezultat w sezonie - 13.10,20.

Tuż za podium uplasował się Reprezentant Gwatemali Luis Grijalva - 13.10,44.

Ingebrigtsen zdobył dwa medale w MŚ w Eugene. Wcześniej był drugi w biegu na 1500 m.