MŚ Eugene 2022: Złoty medal Tobi Amusan w biegu na 100 m ppł

Nigeryjka Tobi Amusan wygrała finałowy bieg na 100 m przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene.

Nigeryjka Tobi Amusan wygrała finałowy bieg na 100 m przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Na podium stanęły także Jamajka Britany Anderson i Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko.

Amusan w finale osiągnęła najlepszy wynik w historii tej konkurencji - 12,06. Byłby to nowy rekord świata, gdyby nie sprzyjający wiatr, przekraczający 2 m/s.

Nigeryjka w pierwszym biegu półfinałowym pobiła rekord świata - 12,12. Poprzedni najlepszy w wynik w historii wynosił 12,20 i od 22 lipca 2016 roku należał do Amerykanki Kendry Harrison.

Drugie miejsce w finale czasem 12,23 zajęła Anderson. Trzecia była mistrzyni olimpijska Camacho-Quinn. Reprezentantka Portoryko uzyskała wynik 12,23.

Tuż za podium uplasowała się Amerykanka Alia Armstrong.

Pia Skrzyszowska w półfinale wyrównała rekord życiowy - 12,62 i została sklasyfikowana na 10. pozycji.