Tour de France: Katarzyna Niewiadoma na podium

Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła trzecie miejsce na drugim etapie wyścigu kolarskiego Tour de France, z metą w miejscowości Provins. Liderką została triumfatorka tego odcinka, utytułowana Holenderka Marianne Vos (Jumbo-Visma).

Polkę i Holenderkę rozdzieliła Włoszka Silvia Persico (Valcar-Travel&Service).

Ze stratą dwóch sekund do czołowej trójki finiszowała Włoszka Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo), a 29 sekund stracił peleton, na którego czele finiszowała dotychczasowa liderka, zwyciężczyni pierwszego etapu w Paryżu Holenderka Lorena Wiebes (DSM).

W klasyfikacji generalnej Vos wyprzedza o 10 sekund Persico oraz o 12 Niewiadomą. Druga z polskich zawodniczek, Marta Lach (Ceratizit-WNT), zajmuje 82. miejsce ze stratą trzech minut i 22 sekund.

Tour de France kobiet po raz pierwszy jest rozgrywany pod taką nazwą i w formule wyścigu wieloetapowego. W przeszłości odbywał się pod innym szyldem (m.in. La Grande Boucle), a w latach 2014-19 przeważnie jako wyścig jednodniowy pod nazwą La Course by Le Tour de France.

Tegoroczna edycja składa się z ośmiu etapów i zakończy się 31 lipca podjazdem do znanego z Tour de France mężczyzn ośrodka narciarskiego La Planche des Belles Filles w Wogezach.