Historyczny mityng Diamentowej Ligi w Polsacie Sport!

Inne

Już 6 sierpnia Stadion Śląski jako pierwszy w historii polski obiekt zorganizuje mityng Diamentowej Ligi. Podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej wystartuje aż 49 medalistów niedawno zakończonych MŚ w Eugene. Historyczny mityng będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zastąpi w kalendarzu Diamentowej Ligi dwa odwołane mityngi w Chinach. – To dzień, o którym śniliśmy przez lata. Dotarliśmy na szczyt, jesteśmy w niebie – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, który dodaje:

 

"W historycznym dla nas mityngu Diamentowej Ligi, czyli Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, wystartuje 49 medalistów mistrzostw świata. W tym dziewiętnastu złotych".

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz olimpijski pod wrażeniem Armanda Duplantisa. "Jest w stanie skoczyć ponad 6,30"

 

Organizatorzy zawodów liczą na to, że na Stadionie Śląskim padnie rekord świata. – Gdy Jamajczycy tak nas nakręcali w USA, uwierzyliśmy, że rekord jest faktycznie możliwy - twierdzi Piotr Małachowski. - 6 sierpnia Shericka Jackson pobiegnie u nas m.in. obok wybitnej Shaunae Miller-Uibo. Bahamka w sobotę wygrała w Eugene bieg na 400 metrów, ale na Śląsku chce sprawdzić się szybkościowo. To będzie fantastyczny pojedynek – zapowiada dyrektor sportowy Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim.

 

Potencjał, aby napisać piękną historię w Chorzowie, mają również zakontraktowani Allison Dos Santos, nowy król biegu na 400 m przez płotki, czy zapowiedziany już jakiś czas temu tyczkarz Armand Duplantis, który na zakończenie mistrzostw świata potwierdził znakomitą dyspozycję ustanawiając nowy rekord świata – 6.21 m.

 

– To wybitne jednostki, którym szykujemy na 6 sierpnia znakomitych rywali. Część zdradzimy dopiero w ostatniej chwili, ponieważ rozmowy z ich agentami toczą się bez przerwy. Jednak już teraz wiemy na pewno, że na płaskich 400 metrach dojdzie do rewanżu za Eugene pomiędzy Michaelem Normanem, a Kiranim Jamesem, czyli świeżo koronowanymi mistrzem i wicemistrzem świata. Podobnie będzie w męskim sprincie na 100 m, gdzie wystąpią fantastyczni Fred Kerley i Trayvon Brommel, a wśród kobiet również złota Shelly-Ann Fraser-Pryce. Będzie ścigała rekord mityngu, ale również mierzyła się m.in. z naszą Ewą Swobodą.

 

- Do męskiej kuli zaprosiliśmy Ryana Crousera i Joe'ego Kovacsa, a w młocie Wojciech Nowicki ma zamiar odegrać się na Pawle Fajdku. Dojdzie również do starcia trzech naszych najszybszych 400-metrówek. Od pięciu lat były na podium w każdej dużej imprezie jako sztafeta, ale z USA wracają bez sukcesu. Na pewno spróbują zatrzeć te wspomnienia, a poza tym powalczą o cenne punkty do klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi. Ich rywalką będzie m.in. Marileidy Paulino, świeżo upieczona wicemistrzyni świata. Lista sław robi się tak długa, że trudno ich wszystkich wymienić – dodaje Chełstowski.

 

Główną część mityngu Diamentowej Ligi zaplanowano od godz. 16.00. – To będzie program napakowany wydarzeniami tak, jak jeszcze nie był nigdy wcześniej w Polsce żaden mityng lekkoatletyczny. W kilku przykładach mówimy o całych trójkach z podium w MŚ, w większości to pod względem jakości skład godny olimpijskich finałów. Mimo, że listy startowe są jeszcze niezamknięte, to już teraz potwierdzonych na memoriał „Kamy” jest aż 49 medalistów z Eugene w tym 19 złotych - mówi Małachowski.

 

Historyczny, pierwszy mityng Diamentowej Ligi na polskiej ziemi, będzie transmitowany w Polsacie Sport. Diamond League jest obecne na sportowych antenach Polsatu od wielu lat, ale to wydarzenie będzie z pewnością wyjątkowe.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie