WTA w Warszawie: Kolejne pewne zwycięstwo Igi Świątek

Iga Świątek pewnie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Warszawie. Przeciwniczką liderki rankingu WTA w jej drugim meczu podczas rywalizacji na kortach w stolicy Polski była Gabriela Lee. Polka wygrała pojedynek 2:0 (6:3, 6:2).

Świątek dobrze weszła w to spotkanie. Podczas swoich pierwszych trzech gemów serwisowych Polka nie straciła ani jednego punktu. Chociaż Lee miała problemy z obronieniem swojego serwisu, to tenisistka pochodząca z Raszyna nie była w stanie przełamać przeciwniczki na początku meczu. Pierwszy przegrany gem serwisowy Rumunki przyszedł dopiero przy stanie 4:3 w pierwszym secie. Dzięki przełamaniu przeciwniczki Świątek wyszła na dwugemowe prowadzenie, a po chwili zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej części tego pojedynku. Polska tenisistka wygrała 6:3.

W drugim secie Lee nie miała wiele do powiedzenia. Świątek przełamała ją już na początku partii. 26-latka nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na pewną grę liderki rankingu WTA. Przez to tegoroczna zwyciężczyni French Open straciła w drugim secie tylko dwa gemy i tym samym zapewniła sobie awans do kolejnego etapu turnieju.

Rywalką Świątek w ćwierćfinale rywalizacji na kortach w Warszawie będzie Caroline Garcia. Przeciwniczką Francuzki w poprzednim etapie turnieju była Elisabetta Cocciaretto. Pochodząca z Włoch zawodniczka przegrała ten mecz 0:2 (3:6, 5:7).

Iga Świątek - Gabriela Lee 2:0 (6:3, 6:2)