Polscy siatkarze zagrają z Niemcami w meczu o piąte miejsce EYOF 2022

Polscy siatkarze zmierzą się z Niemcami w meczu o piąte miejsce EYOF 2022.

Po dniu przerwy wznowiono rywalizację podczas XVI Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Bańska Bystrzyca 2022. Reprezentacja Polski siatkarzy U–20 pokonali reprezentację Słowacji 3:0 w meczu o miejsca 5–8. Dzięki tej wygranej, podopieczni trenera Mateusza Grabdy na pożegnanie z turniejem zagrają z Niemcami o piąte miejsce EYOF 2022.

Fazę grupową turnieju siatkarzy EYOF 2022 reprezentacja Polski U–20 rozpoczęła od porażki 2:3 z Belgią. W drugim spotkaniu biało-czerwoni pewnie pokonali Turcję 3:0, ale mecz numer trzy przyniósł porażkę 0:3 z reprezentacją Czech. W tej sytuacji Polacy nie zdołali zakwalifikować się do półfinału i pozostała im rywalizacja o miejsca 5–8.

Podopieczni Mateusza Grabdy w bardzo dobrym stylu pokonali gospodarzy XVI Olimpijskiego Festwialu Młodzieży Europy w trzech setach. Polski zespół nie dał szans przeciwnikom na nawiązanie równorzędnej walki. Co prawda, w premierowej odsłonie spotkania lepiej prezentowali się siatkarze Słowacji, a w ataku dobrze spisywał się Martin Rendla. Jednak po krótkiej przerwie to Polacy przejęli incjatywę na boisku. Pewnie punktował na skrzydle Kacper Ratajewski oraz Mateusz Nowak na środku. Na drugiej przerwie techniczej Polska prowadziła już 16:10. Nasza drużyna do końca utrzymała koncentrację, zwyciężając pewnie 25:13.

Reprezentanci Polski poszli za ciosem. W kolejnej partii to oni narzucili rywalom swój rytm gry. Szybko wyszli na prowadzenie (8:5), a ważne punkty zdobywali Jakub Olszewski oraz Kamil Szymendera. Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili już 16:8. Rywale nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać Polaków. Nasz zespół małym nakładem sił zwyciężył 25:14.

Trzecia odsłona spotkania to kopia wcześniejszej. Podopieczni Mateusza Grabdy dzięki mocnej zagrywce i udanym kontratakom wyszli na prowadzenie 8:4. W dalszej części utrzymywali równy rytm gry 16:11. Po polskiej stronie każdy element siatkarskiego rzemiosła działał wręcz perfekcyjnie. Reprezentacja Polski do końca dyktowała warunki i zwyciężyła pewnie 25:17.

Dzięki tej wygranej na zakończenie XVI Olimpijskiego Festwialu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy reprezentacja Polski U–20 powalczy z Niemcami o 5. miejsce. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę, na godzinę 10.30.

Polska – Słowacja 3:0 (25:13, 25:14, 25:17)