Sir Alex Ferguson wraca do Manchesteru United. Dostał ważne zadanie

Piłka nożna
Sir Alex Ferguson wraca do Manchesteru United. Dostał ważne zadanie
fot. PAP/DPA
Sir Alex Ferguson

Sir Alex Ferguson wraca do Manchesteru United. Jak informują angielskie media, legendarny Szkot będzie doradcą dyrektora sportowego. Jego pierwszym zadaniem ma być przekonanie Cristiano Ronaldo do pozostania w klubie na kolejny sezon.

Ferguson będzie blisko współpracował z dyrektorem Richardem Arnoldem. Według informacji "Daily Mail", utworzył on specjalny komitet doradczy, w skład którego poza Szkotem wchodzą również Bryan Robson, John Murtough i David Gill.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alison Brittain będzie szefową Premier League jako pierwsza kobieta w historii

 

Rola Fergusona będzie polegała na udzielaniu bieżących porad na tematy sportowe, ale także transferowe. W pierwszej kolejności legendarny szkoleniowiec ma odbyć rozmowę z Cristiano Ronaldo i jego agantem Jorgem Mendesem na temat pozostania Portugalczyka w zespole na kolejny sezon. 37-latek od kilku tygodni nie kryje się bowiem z chęcią opuszczenia zespołu. Wszystko przez to, że "Czerwone Diabły" nie awansowały do Ligi Mistrzów, a właśnie te rozgrywki są obsesją napastnika.

 

Praca Fergusona będzie miała teraz charakter bardziej sformalizowany, ale w rzeczywistości Szkot przez cały czas miał duży wpływ na decyzje podejmowane w klubie. Odkąd w 2013 roku przeszedł na emeryturę, kolejni menedżerowie konsultowali się z legendarnym szkoleniowcem. W największym stopniu z wiedzy Fergusona korzystał Ole Gunnar Solskjaer, który miał nawet prosić swojego mentora o pomoc w ustaleniu składu.

 

Ferguson prowadził Manchester United przez 27 lat. W tym czasie sięgnął wraz z klubem po 38 trofeów.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie