Arka Gdynia - Motor Lublin. Skrót meczu (WIDEO)

Piłkarze Motoru Lublin pokonali w Gdyni w finale baraży Arkę 2:1 (0:1) i awansowali do ekstraklasy, z której spadli w 1992 roku. W najwyższej klasie znalazły się wcześniej triumfator Fortuna 1 Ligi Lechia Gdańsk, która wróciła po rocznej przerwie oraz drugi GKS Katowice (zdegradowany w 2005 roku). Skrót meczu Arka - Motor w załączonym materiale wideo.

Oba zespoły były w czwartek gospodarzami półfinałów - gdynianie pokonali Odrę Opole 4:2, a beniaminek z Lublina wygrał w derbach regionu z Górnikiem Łęczna w rzutach karnych 4-2, po dogrywce było 0:0.

Bramka dla gospodarzy padła w 13. minucie po katastrofalnym błędzie przyjezdnych. Bramkarz Kacper Rosa razem ze stoperem Kamilem Krukiem pogubili się przy wznowieniu gry we własnym polu karnym, z czego skorzystał Olaf Kobacki, który wepchnął piłkę z dwóch metrów do siatki.

Wyrównał w 87. minucie z rzutu wolnego Bartosz Wolski, a kiedy drużyny szykowały się do dogrywki, w trzeciej minucie doliczonego czasu rezerwowy Senegalczyk Mbaye Jacques Ndiaye wymanewrował obronę Arki i strzelił zwycięskiego gola.

Bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy zapewniła sobie - jako mistrz Fortuna 1 Ligi - Lechia Gdańsk oraz drugi GKS Katowice. Te zespoły oraz Motor zastąpią w najwyższej klasie Wartę Poznań, Ruch Chorzów i ŁKS Łódź.