WTA w Warszawie: Ana Bogdan pierwszą finalistką

Ana Bogdan została pierwszą finalistką turnieju WTA na kortach ziemnych w Warszawie.

Ana Bogdan została pierwszą finalistką turnieju WTA na kortach ziemnych w Warszawie. Rumunka wygrała w półfinale z Ukrainką Kateryną Baindl 7:5, 7:5. Jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku Caroline Garcia (Francja) - Jasmine Paolini (Włochy).

Pierwszy set rozpoczął się od serii przełamań po obu stronach. Jako pierwsza swoje podanie utrzymała Rumunka i objęła prowadzenie 5:3. Baindl nie poddała się, doprowadziła do wyrównania, ale nie udało jej się odwrócić losów tej partii - Bogdan ponownie przełamała ją w końcówce i wygrała 7:5.

Drugi set miał podobny przebieg, walka gem za gem toczyła się od początku do końca. Tym razem to Ukrainka jako pierwsza miała szansę na zwycięstwo, prowadząc 5:4, jednak trzy kolejne gemy padły łupem Rumunki, która triumfowała 7:5.

Rywalką Bogdan w finale będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Francuzką Garcią, która w ćwierćfinale wyeliminowała liderkę rankingu WTA Igę Świątek, a Włoszką Paolini, która wcześniej pokonała m.in. Szwajcarkę Viktoriję Golubic.