Liga Mistrzów: Wyniki środowych meczów III rundy eliminacji

Piłkarze Bodo/Glimt, Crveny Zvezdy Belgrad i Maccabi Hajfa byli bezlitośni dla swoich rywali w pierwszych meczach, których stawką jest gra w czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. 5:0, 5:0, 4:0 - wyniki mówią same za siebie. Krok w kierunku awansu zrobili także gracze Dynama Kijów. Sprawdźcie wyniki środowych meczów trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Dynamo Kijów, w barwach którego cały mecz rozegrał Tomasz Kędziora, wygrało 1:0 ze Sturmem Graz w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Mecz rozegrano w Łodzi. Rewanż w Austrii odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W 18. minucie spotkania Mykoła Szarpienko chciał zaskoczyć bramkarza ładnym strzałem, ale piłka przeleciała obok prawego słupka. Dziesięć minut później Ołeksandr Karawajew strzelił pięknego gola. Ukrainiec wykorzystał dośrodkowanie Władysława Dubinczaka z lewej strony i precyzyjnie uderzył z pierwszej piłki w lewy dolny róg bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej rezultat nie uległ zmianie.

Jeśli Dynamo Kijów wyeliminuje Sturm Graz, to w trzeciej rundzie zmierzy się z Benficą Lizbona lub FC Midtjylland.

W innym środowym spotkaniu Bodo/Glimt przed własną publicznością rozgromił Żalgiris Wilno 5:0. Mistrzowie Norwegii praktycznie przesądzili kwestię awansu. Karabach Agdam zremisował u siebie 1:1 z Ferencvarosem. Maccabi Hajfa na własnym stadionie pokonało 4:0 Apollon Limassol. Cypryjski zespół od 60. minuty grał w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Vukasin Jovanovic. Natomiast Crvena Zvezda rozbiła w Belgradzie Piunik Erywań 5:0. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Osman Bukari.

Rewanże zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu.

W trzeciej rundzie występuje 12 zwycięzców dwumeczów drugiej rundy oraz osiem zespołów, które dopiero rozpoczęły swój udział w eliminacjach. Przepustkę do fazy grupowej Champions League daje dopiero triumf w czwartej rundzie.

Wyniki środowych meczów III rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

Bodo/Glimt - Żalgiris Wilno 5:0 (2:0)

Bramki: Hugo Vetlesen 33, Amahl Pellegrino 36, Lars Salvesen 58, Marius Hoibraaten 61, Runar Espejord 90+3

Karabach Agdam - Ferencvaros 1:1 (1:1)

Bramki: Owusu 34 - Franck Boli 17

Maccabi Hajfa - Apollon Limassol 4:0 (1:0)

Bramki: Mathieu Peybernes 38 (s), Ali Mohamed 54, 62, Frantzdy Pierrot 79

Dynamo Kijów - Sturm Graz (1:0)

Bramka: Ołeksandr Karawajew 28

Crvena Zvezda Belgrad - Piunik Erywań 5:0 (3:0)

Bramki: Osman Bukari 29, 44, 70, Kings Kangwa 33, Stefan Mitrović 78