Phil Bauhaus: Wszystko roztrzygnie się podczas czwartkowego etapu

Mateusz StefanikInne
Phil Bauhaus: Wszystko roztrzygnie się podczas czwartkowego etapu
fot. PAP
Kolarz Phil Bauhaus z ekipy Bahrain Victorious wygrał w Rzeszowie piąty etap Tour de Pologne.

Kolarz Phil Bauhaus z ekipy Bahrain Victorious wygrał w Rzeszowie piąty etap Tour de Pologne. Liderem wyścigu pozostał natomiast Kolumbijczyk Sergio Higuita z drużyny Bora-hansgrohe. - Myślę, że wszystko może się rozstrzygnąć już po czwartkowym etapie - przyznał Niemiec.

Szymon Rojek: Po pierwsze, gratulacje. To była wyśmienita, zespołowa praca na finiszu.
 
Phil Bauhaus: Myślę, że to jedno z moich najlepszych zwycięstw, odkąd zostałem profesjonalnym kolarzem. Mam już za sobą kilka triumfów. Jestem bardzo dumny z pracy, jaką cały nasz zespół włożył w trakcie tego wyścigu. Kontrolowaliśmy go praktycznie od początku do końca. Wykonaliśmy kawał naprawdę dobrej roboty, jestem szalenie zadowolony.
 

W trakcie wyścigu było gorąco. Czy pogoda bardzo wam przeszkadzała?
 
Dla mnie osobiście nie jest to zbyt duży problem. Zazwyczaj podczas etapu jest wiele innych przeciwności, które mogą być problematyczne. Problemem była dla mnie jazda pod górę. Dwa i pół kilometra takiego odcinka sprawiło mi trudności. Czułem się jednak świetnie od początku wyścigu, nabrałem sporo pewności siebie, a umożliwiła mi to dobra praca zespołowa. Jestem bardzo szczęśliwy.
 
Czy Twoim zdaniem wszystko rozstrzygnie się już podczas czwartkowego wyścigu?
 
Tak właśnie myślę. Punktacja w klasyfikacji generalnej jest bardzo podobna - różnice są małe. W czołówce mamy Pello Bilbao oraz Stephena Williamsa. Pello był już mistrzem Hiszpanii, więc to dla niego dobry czas. Myślę, że wszystko może się rozstrzygnąć już po czwartkowym etapie.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie