Dziesiątki gwiazd, a wśród nich wielcy polscy mistrzowie rzutu młotem. Memoriał Kamili Skolimowskiej w Polsacie Sport

Inne

Blisko pięćdziesięciu medalistów ostatnich mistrzostw świata, a wśród nich wielcy polscy mistrzowie rzutu młotem. W trakcie sobotniego Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jedynego polskiego mityngu Diamentowej Ligi, dojdzie do rewanżu mistrza świata Pawła Fajdka i wicemistrza Wojciecha Nowickiego. Transmisja Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej na sportowych antenach Polsatu.

– Razem z Pawłem wzajemnie się nakręcamy i jest między nami zdrowa rywalizacja. Lubimy razem startować, a po tak fascynującym konkursie, jaki był na mistrzostwach świata w Eugene, chęć startu jest jeszcze większa – mówi Nowicki. Młociarz InPost Team w ubiegłym roku wygrał z Fajdkiem konkurs podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, ale teraz w Eugene był drugi.


– Pierwszy raz mamy w Polsce Diamentową Ligę, to jest naprawdę wielkie wydarzenie. Całą karierę czekałem na to, żeby do Polski trafiła Diamentowa Liga i żeby w jej programie był rzut młotem. Teraz wreszcie to mamy i zapewniam, że razem z Wojtkiem zrobimy świetne show. Musicie być tego świadkami! – zaprasza na chorzowski stadion Fajdek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski olimpijczyk padł ofiarą hakera. Teraz prosi o pomoc


Tegoroczny Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie naprawdę wyjątkowy, bo takiego zestawienia gwiazd światowej lekkiej atletyki w Polsce jeszcze nie było. W Chorzowie zmierzą się np. druga najszybsza biegaczka na 200 metrów w historii Shericka Jackson z Shaunae Miller-Uibo. Obie w Eugene zdobyły złoto mistrzostw świata, ale, że na różnych dystansach. Gwiazd będzie cała masa, bo w sumie do Chorzowa wybiera się aż 49 medalistów mistrzostw świata w Eugene, w tym dziewiętnastu złotych! Wśród nich będzie choćby skoczek o tyczce Armand Duplantis, który na zakończenie mistrzostw świata ustanowił nowy rekord świata – 6.21 m. W Chorzowie pokażą się fantastyczni sprinterzy Fred Kerley oraz Trayvon Brommel, a także sprinterki – Shelly-Ann Fraser-Pryce i Ewa Swoboda. W pchnięciu kulą rywalizować będą Ryan Crouser i Joe Kovacs, ale wiadomo, że polskich kibiców przede wszystkim interesować będzie pojedynek najlepszych młociarzy świata, czyli Nowickiego i Fajdka.


Sobotni mityng będzie pierwszą, ale nie ostatnią okazją do rywalizacji dwóch największych młociarzy świata, bo w połowie sierpnia w Monachium Fajdek i Nowicki startować będą jeszcze w mistrzostwach Europy. – Początkowo planowałem odpuścić start w Monachium, żeby wypocząć i spędzić trochę czasu z rodziną, ale uznałem, że jednak uda się wszystko tak ułożyć, żeby nie trzeba było kończyć sezonu. Dlatego kibice będą jeszcze mogli nas oglądać podczas pojedynków z Pawłem – dodaje zawodnik InPost Team.


Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie rozpocznie się w sobotę o godz. 13.30. Rywalizacja młociarzy rozpocznie się o godz. 13.35. 

Transmisja Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej na sportowych antenach Polsatu.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie