Mieszanka młodości z doświadczeniem. Skład Trefla Gdańsk na sezon PlusLigi 2022/23

Siatkówka

Siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczęli już przygotowania do sezonu PlusLigi 2022/23. W drużynie doszło do wielu zmian. Pojawili się nowi siatkarze, a także nowy trener – Igor Juricić. Kto zagra w Treflu Gdańsk w najbliższym sezonie? Sprawdź kadrę Trefla Gdańsk.

W minionym sezonie siatkarze Trefla Gdańsk zajęli siódme miejsce w fazie zasadniczej i zdołali zakwalifikować się do play-off. W ćwierćfinale niespodziewanie wygrali na wyjeździe pierwsze starcie z Jastrzębskim Węglem, ale w dwóch kolejnych meczach górą byli rywale. Gdańskiej drużynie pozostała walka o 7. miejsce, w której ograli GKS Katowice 2—0 (3:2, 3:0).

 

Zobacz także: Czołowy polski klub siatkarski ogłosił skład na nowy sezon! Trzy ważne zmiany

 

Po sezonie w klubie doszło do wielu zmian. Nowym trenerem siatkarzy Trefla został Igor Juričić. Chorwat zastąpił na tym stanowisku Michała Winiarskiego, który poprowadzi Aluron CMC Wartę Zawiercie.

 

Z Treflem Gdańsk rozstali się następujący zawodnicy: Łukasz Kozub (rozgrywający), Mateusz Mika, Bartłomiej Lipiński, Moritz Reichert, Patryk Łaba (przyjmujący), Bartłomiej Mordyl, Dmytro Paszycki i Pablo Crer (środkowi), Maciej Olenderek (libero) oraz Kewin Sasak (atakujący).

 

Nowi siatkarze Trefla Gdańsk to: Kamil Droszyński, Bartłomiej Bołądź, Patryk Niemiec, Janusz Gałązka, Luke Perry, Jan Martinez Franchi, Mikołaj Sawicki, Piotr Orczyk, Jakub Czerwiński oraz Alaksiej Nasewicz.

 

 

– Myślę, że będziemy tworzyć ciekawą mieszankę, jest dużo młodych, ambitnych zawodników, którzy mają predyspozycje do wielkiego grania, będziemy się przede wszystkim wzajemnie uzupełniać. Część z nas jest doświadczonych i będziemy służyć tym doświadczeniem i tym, co osiągnęliśmy w siatkówce młodym zawodnikom i to też jest na plus dla całej drużyny. Każdy z nas ma wielkie marzenia, chęć gry, więc myślę, że z tą wolą walki i ambicjami stworzymy wspólnie ciekawy zespół na nadchodzący sezon – powiedział po rozpoczęciu przygotowań kapitan drużyny Mariusz Wlazły.

 

Skład Trefla Gdańsk na sezon 2022/23:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie