Moto2: Piątkowe postępy Piotra Biesiekirskiego na Silverstone

Moto
Moto2: Piątkowe postępy Piotra Biesiekirskiego na Silverstone
fot. Materiały prasowe
Piotr Biesiekirski

Piotr Biesiekirski zakończył oba piątkowe treningi przed wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii klasy Moto2 na 29. miejscu, w drugiej sesji poprawiając swój poranny czas o blisko dwie sekundy.

Dla 20-latka z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic piątek był pierwszym dniem na blisko sześciokilometrowym, wymagającym torze Silversone.

Jedyny Polak w stawce trzydziestu zawodników MŚ Moto2 od pierwszej sesji konsekwentnie podkręcał tempo, w obu treningach swoje najlepszy czasy uzyskując na ostatnim okrążeniu i w sumie pokonując w piątek 29 kółek.

 

- To był długi i pracowity dzień na bardzo trudnym i wymagającym torze, ale razem z całym zespołem wykonaliśmy dobrą pracę - powiedział Biesiekirski. - Na tak długim okrążeniu jest wiele rzeczy do nauki, a im dłuższy tor, tym mniej okrążeń można przejechać podczas sesji, dlatego pierwszy dzień był bardzo intensywny. Zrobiliśmy dobre postępy pomiędzy pierwszą a drugą sesją, choć nadal mogę urwać jeszcze trochę czasu podczas hamowania. To jednak normalne na nowym torze, dlatego skupiam się na tym, aby w sobotę w pełni wykorzystać trzeci trening i jak najlepiej przygotować się do popołudniowych kwalifikacji - dodał.


W sobotę zawodników czeka trzeci trening wolny i sesja kwalifikacja. Niedzielny wyścig MŚ Moto2 o Grand Prix Wielkiej Brytanii rozpocznie się o 15:30 polskiego czasu i będzie liczył 18 okrążeń.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie