Kluby PlusLigi zagrają w Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Siatkówka
Kluby PlusLigi zagrają w Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik
fot. Cyfrasport

W dniach 3–4 września odbędzie się XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Z okazji jubileuszu 70-lecia klubu poza żółto-niebieskimi wystąpią w nim wyjątkowi goście prosto z PlusLigi. W turnieju zagrają: Trefl Gdańsk, Projekt Warszawa i Cerrad Enea Czarni Radom.

XVII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii rozegrano w sierpniu 2021 roku i wygrali go gospodarze. Polski Cukier Avia Świdnik w finale pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0. Kolejne miejsca zajęły KPS Siedlce i Legia Warszawa.

 

Zobacz także: Avia Świdnik najlepszą drużyną Memoriału

 

Turniej jest organizowany dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłych siatkarzy Avii Świdnik. 7 listopada 1976 roku w wypadku samochodowym zginęli dwaj zawodnicy tego klubu Zdzisław Pyc i Henryk Siennicki. Do wypadku doszło podczas powrotu z meczu ligowego w Sosnowcu. 17 października 2004 roku, w wypadku drogowym zginęli trzej siatkarze Avii: Łukasz Jałoza, Wojciech Trawczyński i Jakub Zagaja oraz kierowca wiozącego ich busa, Stefan Sznajder. W lipcu 2007 roku w wypadku zginął Łukasz Maziak.

 

 

Tegoroczna impreza ma mieć szczególną oprawę również z okazji jubileuszu 70-lecia powstania klubu, który został utworzony w 1952 roku. Dlatego na turniej zaproszono trzech przedstawicieli PlusLigi. W zawodach wystąpią Trefl Gdańsk, Projekt Warszawa oraz Cerrad Enea Czarni Radom. Dla gospodarzy będzie to okazja do sprawdzianu przed inauguracją sezonu Tauron 1. Ligi.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie