Tauron Liga: Doświadczona polska libero Magdalena Saad nową siatkarką #VolleyWrocław

Siatkówka
Tauron Liga: Doświadczona polska libero Magdalena Saad nową siatkarką #VolleyWrocław
fot. Cyfrasport
Magdalena Saad ma na koncie występy w reprezentacji Polski.

Magdalena Saad w sezonie 2022/23 będzie grała w klubie #VolleyWrocław. 37-letnia libero ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski oraz rozgrywek pierwszej ligi. W poprzednim sezonie reprezentowała barwy klubu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Saad dołączy na swojej pozycji do Joanny Chorąży i to z nią stworzy defensywny duet ekipy Michala Maška.

Magdalena Saad to doświadczona zawodniczka, która ma za sobą dziewięć sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Na podium siatkarskiej ekstraklasy stawała dwukrotnie – najpierw jako mistrzyni kraju z Atomem Treflem Sopot (2012), a później jako wicemistrzyni z ŁKS Commerceconem Łódź (2021). To właśnie w swojej rodzinnej Łodzi libero współpracowała z obecnym trenerem #VolleyWrocław Michalem Maškiem. W bogatym CV Saad można odnaleźć też złoto I ligi z Wisłą Warszawa (2017) i awans na zaplecze Tauron Ligi z San-Pajdą Jarosław, w której grała na lewym skrzydle.

 

Zobacz także: Siatkarski transfer z Perugii do polskiego klubu stał się faktem

 

Libero z powodzeniem występuje również na boiskach do siatkówki plażowej – tylko w tym sezonie triumfowała podczas Orlen PKO Volley Tour w Przysusze oraz dwukrotnie stała na drugim stopniu podium w turniejach z cyklu Plaży Open, w Czeskim Cieszynie i Myślenicach. Saad w duecie z Agatą Wawrzyńczyk w 2021 roku walczyła w finale ORLEN Mistrzostw Polski, ale ostatecznie siatkarki zostały wicemistrzyniami kraju.

 

Do Wrocławia libero przychodzi z Pałacu Bydgoszcz, w barwach którego rozegrała pełny sezon. Wystąpiła we wszystkich 22 meczach i 89 setach bydgoskiej drużyny, kończąc sezon 2021/22 jako trzecia najskuteczniej przyjmująca Tauron Ligi (55,28%).

 

– Cieszę się z podpisania umowy z #VolleyWrocław, nie tylko ze względu na to, że od teraz będę mieszkała w pięknym mieście, ale też dlatego, że wrocławska ekipa to klub z tradycjami, który od lat pozostaje w siatkarskiej ekstraklasie. Dużym argumentem przemawiającym za moim dołączeniem do zespołu był też trener Michal Mašek, z którym miałam już przyjemność współpracować i bardzo cenię sobie jego umiejętności trenerskie. Na określanie celu zespołu na ten sezon jest jeszcze za wcześnie, ale mam nadzieję, że wykonamy wspólnie ciężką pracę, będziemy się w niej wspierać i dla każdej zawodniczki najbliższy czas będzie fajną sportową przygodą, której zwieńczeniem będzie dobry wynik – powiedziała Saad.

 

 

– W naszym zespole witamy bardzo doświadczoną libero, jaką jest Magda Saad. Myślę, że to uznana marka na naszym krajowym podwórku, tym bardziej cieszymy się, że przyjęła nasze zaproszenie do współpracy i będzie jednym z filarów drużyny na sezon 2022/2023 – zaznaczył prezes klubu Jacek Grabowski.


Wcześniej #VolleyWrocław poinformował, że w seniorskim zespole klubu pozostanie 18-letnia zawodniczka młodzieżowych sekcji Joanna Chorąża. Młoda siatkarka występowała jako przyjmująca, ale w najbliższym roku ma zagrać na pozycji libero. Chorąża ma już na koncie siedem meczów w Tauron Lidze; zadebiutowała w spotkaniu z Pałacem, jeszcze w sezonie 2020/21.

 

 

– Pozostanie na dłużej we Wrocławiu to dla mnie świetna sprawa, ponieważ to z tym miejscem mam prawie wszystkie wspomnienia związane z siatkówką. Zmiana pozycji w tym roku, z przyjmującej na libero, to dla mnie kolejne wyzwanie i szansa na rozwój. Dodatkowo dalej mam przed sobą ostatni sezon w kategorii juniorki, więc liczę na to, że będę mogła wnieść do tego zespołu jak najwięcej i pozytywnie zakończyć etap siatkówki młodzieżowej – przyznała.

 

Skład #VolleyWrocław na sezon 2022/2023 (stan na 7 sierpnia):

 

rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska
libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad.

RM, Polsat Sport, volleywroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie