Nikola Grbić ogłosił skład na mistrzostwa świata! Wilfredo Leon jedyną niewiadomą

Siatkówka
Nikola Grbić ogłosił skład na mistrzostwa świata! Wilfredo Leon jedyną niewiadomą
fot. Cyfrasport
Nikola Grbić ogłosił skład reprezentacji Polski na MŚ. Jedyną niewiadomą pozostaje występ Wilfredo Leona.

Trener Nikola Grbić zawęził listę zawodników trenujących w Spale i przygotowujących się do mistrzostw świata do piętnastu zawodników. Jedyną niewiadomą pozostaje występ Wilfredo Leona na światowym czempionacie.

Mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami. Polscy siatkarze przygotowują się do nich w Spale. W poniedziałek trener Nikola Grbić poinformował ich o tym, kto na pewno nie zagra na światowym czempionacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gheorghe Cretu objął reprezentację Słowenii

 

- Decyzję o „czternastce” na mistrzostwa świata trzeba było podjąć przed meczem towarzyskim z Ukrainą, który zagramy w Radomiu. Pod koniec zeszłego tygodnia zdecydowałem, że trzeba to zrobić już teraz. Wybór zawsze jest bardzo trudny, bo każdy z siatkarzy, którzy trenowali tego lata zasłużył na udział w czempionacie. Bardzo wysoko cenię ich zaangażowanie i umiejętności. Taka niestety jest ta trudna strona pracy trenera. Treningi w mniej licznej grupie pozwalają na zachowanie dużego rytmu i dają komfort pracy, którego w tym momencie bardzo potrzebujemy – uzasadnił swoje decyzje Nikola Grbić.

 

Z grupy wyeliminowani zostali Jan Firlej, Bartosz Bednorz i Karol Butryn. W składzie nadal pozostaje Wilfredo Leon, który dopiero wraca do formy po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją.

 

- Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia – dodał trener.

 

Pozostali zawodnicy mają więc szansę na grę na mistrzostwach tylko w przypadku kontuzji graczy podstawowej czternastki.

 

Lista zawodników, pozostających w COS OPO w Spale:

 

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

 

Mistrzostwa świata rozegrane zostaną w dniach 26 sierpnia - 11 września. Biało-Czerwoni wszystkie swoje mecze rozegrają w Polsce.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie