PKO BP Ekstraklasa: Wisła Płock - Miedź Legnica. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Trener Miedzi Legnica Wojciech Łobodziński przed meczem z Wisłą przyznał, że doskonała postawa piłkarzy z Płocka go nie zaskakuje. „Dla opinii publicznej może wyniki Wisły mogą być niespodzianką, ale nie dla mnie. Byłem tam na stażu i wiem, że mają bardzo duży potencjał” – wyjaśnił. Relacja i wynik na żywo meczu Wisła Płock - Miedź Legnica na Polsatsport.pl.

Miedź w czwartej kolejce ekstraklasy, ale dla siebie w trzecim meczu, zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock, która z kompletem zwycięstw prowadzi w ligowej tabeli i ma na koncie już 10 strzelonych goli. Trener legniczan w rozmowie z klubowymi mediami przyznał, że dla niego nie jest to zaskoczeniem.

 

„Dla opinii publicznej może wyniki Wisły mogą być niespodzianką, ale nie dla mnie. Byłem tam na stażu i wiem, że mają bardzo duży potencjał. Być może rozmiary zwycięstw mogą być zaskoczeniem, ale sama gra nie. To jest na pewno bardzo mocny zespół, z silną kadrą i bardzo dobrym trenerem” – dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ważna deklaracja trenera Wisły Kraków. Do tego dąży Jerzy Brzęczek

 

W zupełnie innym miejscu jest Miedź, która w pierwszym meczu po powrocie do ekstraklasy przegrała z Wartą Poznań (1:2) i na razie ma na koncie tylko punkt zdobyty w Radomiu z Radomiakiem. Łobodziński nie ukrywał, że nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, ale podkreślał, że zespół został przed sezonem wzmocniony i nowi piłkarze potrzebują trochę czasu.

 

„Drużyna cały czas się buduje. Nie mieliśmy tego czasu aż tak dużo, żeby dograć wszystkie szczegóły, ale widać, że jest progres. W meczu z Wartą, jeżeli chodzi o budowanie gry, byliśmy bardzo dużo przy piłce, w czym się dobrze czujemy. Warta się bardzo dobrze broniła, więc ciężko było o tworzenie sytuacji bramkowych. Ale jestem dobrej myśli, bo jakość na pewno jest po naszej stronie i myślę, że to w końcu przekuje się na wynik” – skomentował szkoleniowiec.

 

Łobodziński zaraz też dodał, że porażka z Wartą nie sprawi zmiany nastawienia jego drużyny. Miedź nadal ma być drużyną, która będzie się utrzymywać przy piłce, dyktować warunki na boisku i z takim nastawieniem pojedzie do Płocka.

 

„Mamy piłkarzy o określonych umiejętnościach, więc będziemy chcieli dominować w tym meczu, a jak się spotkanie ułoży to zobaczymy” – krótko dodał.

 

Trener Miedzi oceniając Wisłę zwrócił uwagę, że nie brakuje tam indywidualności i dlatego nie zamierza skupiać się na poszczególnych graczach zespołu rywali. Kluczem do korzystnego wyniku ma być zatrzymanie płocczan jako całości i wykorzystanie swoich okazji.

 

„Trzeba wyłączyć Wisłę Płock jako zespół, a nie poszczególne jednostki. Jeżeli skupimy się na konkretnych jednostkach, to wtedy błysnąć mogą inne. Tego nie możemy zrobić. Trzeba podejść do meczu kompleksowo” – zapowiedział popularny „Łobo”.

 

Po meczu z Wartą żaden z piłkarzy Miedzi nie skarżył się na uraz i legniczanie w Płocku powinni zagrać w najsilniejszym możliwym składzie.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Wisła Płock - Miedź Legnica na Polsatsport.pl. Początek o 19:00. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie