UFC: Jan Błachowicz domaga się walki o pas. "Oto fakty"

Sporty walki
UFC: Jan Błachowicz domaga się walki o pas. "Oto fakty"
Fot. Polsat Sport
UFC: Jan Błachowicz domaga się walki o pas. "Oto fakty"

Jan Błachowicz (29-9, 9 KO, 9 Sub) niezmiennie celuje w walkę o mistrzowski tytuł. "Cieszyński Książę" za pośrednictwem Twittera wymienił fakty, które jego zdaniem powinny zagwarantować mu pojedynek z Jirim Prochazką (29-3, 25 KO, 3 Sub). Jednocześnie zarzucił Czechowi, że ten nie dotrzymuje słowa.

"Fakty: jako pierwszy męski zawodnik z Polski zostałem mistrzem UFC, osiągnąłem to dzięki pracy - moje nazwisko budzi szacunek, nigdy nie ukrywałem się przed żadnymi wyzwaniami, dołączyłem do UFC, by dać kibicom wspaniałe momenty i jeszcze nie kończę kariery" - napisał na Twitterze były mistrz kategorii półciężkiej. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Poważne problemy zdrowotne Kołeckiego. "Marzę o powrocie do normalnego funkcjonowania" 

 

W kolejnym wpisie 39-latek oznaczył prezydenta UFC Danę White'a i zwrócił się do niego. 

 

"Dość bzdur, polityki i nonsensów. Daj mi Prochazkę, a ja dam wam największą walkę w historii europejskiego MMA. W przeciwieństwie do niego dotrzymuję słowa". 

 

 

Przypomnijmy, że po zdobyciu mistrzowskiego tytułu Czech zapewniał, że Błachowicz stanowi dla niego największe wyzwanie i to on jest najlepszym pretendentem. Później "Denisa" zmienił zdanie i wyraził chęć stoczenia pojedynku rewanżowego z Gloverem Teixeirą. To nie spodobało się Polakowi, który zaczął otwarcie krytykować aktualnego mistrza. 

 

Warto dodać, że we wtorek również za pośrednictwem Twittera Magomed Ankalaev (17-1, 9 KO) poinformował, że zaakceptował propozycję walki z Błachowiczem. Dagestańczyk jest obecnie na fali dziewięciu zwycięstw. W ostatniej walce pokonał przez TKO Anthony'ego Smitha i znacząco przybliżył się do walki mistrzowskiej. Wiele wskazuje na to, że UFC wcześniej chce zestawić zawodnika z Machaczkały z Błachowiczem. 

 

 

Z kolei Polak domaga się walki mistrzowskiej. Przypomnijmy, że w swoim ostatnim występie "Cieszyński Książę" pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Aleksandara Rakicia. Austriak nie był w stanie kontynuować pojedynku z uwagi na kontuzję kolana. Tym samym Błachowicz wrócił na zwycięskie tory po utracie mistrzowskiego pasa w walce z Teixeirą. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie