Mistrzostwa Europy w koszykówce U-18 kobiet: Polki w ćwierćfinale, pokonały gospodynie!

Reprezentacja Polski koszykarek pokonała wysoko Grecję 69:46 (12:16, 23:16, 13:3, 21:11) w 1/8 finału i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy do lat 18 rozgrywanych w Heraklionie na Krecie.

Wygrana z Greczynkami, które w grupie miały bilans 2-1 jest największą sensacją mistrzostw. Liderkami polskiej drużyny były Dominika Ullmann - 18 pkt, Emily Kalenik, która miała double-double - 12 pkt i 16 zb. oraz Agata Makurat - 11 pkt i 7 zb. Aż 12 asyst uzyskała Malina Piasecka.

Biało-czerwone o awans do najlepszej czwórki zmierzą się ze zwycięzcą wieczornego spotkania Niemcy - Węgry.

Wcześniej, w fazie grupowej zespół trenera Marka Lebiedzińskiego, przegrał z silnymi rywalami: Turcją 44:52, Włochami 66:76 i Hiszpanią 37:65. Biało-czerwone zajęły ostatnie miejsce w gr. A i zmierzyły się w 1/8 finału z liderkami gr. B i gospodarzem turnieju Greczynkami.