Tour of Scandinavia: Marianne Vos najlepsza na 2. etapie. Karolina Kumięga daleko

Tour of Scandinavia: Marianne Vos najlepsza na 2. etapie

Holenderka Marianne Vos z ekipy Jumbo-Visma wygrała w szwedzkim mieście Stromstad drugi etap wyścigu kolarskiego Tour of Scandinavia i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Podobnie jak dzień wcześniej Vos najszybciej finiszowała z peletonu, wyprzedzajac o długość koła Szwedkę Emilię Fahlin (FDJ). Trzecie miejsce zajęła Włoszka Barbara Guarischi (Movistar).

Karolina Kumięga (Valcar-Travel&Service), która we wtorek zajęła piątą lokatę, tym razem nie liczyła się w walce o podium.

Vos odniosła 244. zwycięstwo w karierze. Po dwóch etapach 35-letnia Holenderka ma przewagę 14 sekund nad Amerykanką Megan Jastrab (Team DSM) i trzecią w klasyfikacji Fahlin.

Pierwsza edycja Tour of Scandinavia, wyścigu najwyższej kategorii Women's World Tour, składa się z sześciu etapów w Danii, Szwecji i Norwegii. Zakończenie w niedzielę w norweskim Halden.