Tyson Fury znowu zmienił zdanie ws. kariery zawodowej!

Sporty walki
Tyson Fury znowu zmienił zdanie ws. kariery zawodowej!
fot. PAP
Tyson Fury znowu zmienił zdanie ws. kariery zawodowej!

Wydawało się, że Tyson Fury już niedługo spotka się po raz trzeci z Dereckiem Chisorą. W piątek sytuacja się jednak zmieniła. Fury po raz kolejny ogłosił zakończenie kariery.

Jeszcze kilka dni temu "Olbrzym z Wilmslow" otwarcie zapowiadał trzecie starcie z Chisorą (dwa wcześniejsze zwyciężył Fury). Tym samym jego emerytura miała trwać około cztery miesiące. I kiedy wielu fanów już ostrzyło sobie zęby na kolejny występ Anglika, nastąpiła kolejna zmiana planów.

 

Zobacz także: Adam Kownacki: Zbyt długo byłem poza ringiem

 

W piątek 12 sierpnia, czyli w dniu swoich 34. urodzin, Fury poinformował na Twitterze, że... definitywnie kończy karierę.

 

 

- Ogromne podziękowania dla każdego, kto miał wkład w moją karierę przez te wszystkie lata. Po długich i ciężkich rozmowach w końcu zdecydowałem się na odejście i w wieku 34 lat mówię "do widzenia" - napisał na Twitterze.

 

Czy tym razem Anglik napisał wszystko na poważnie? Przekonamy się zapewne w najbliższych dniach lub tygodniach.

 

Fury to były mistrz świata organizacji WBO, IBO, IBF oraz były superczempion WBA. Jest też byłym mistrzem Wielkiej Brytanii w wadze ciężkiejm a także byłym mistrzem federacji CBC. W swojej zawodowej karierze nie zaznał smaku porażki, jedynie raz w 33 pojedynkach remisując. Była to walka z Deontayem Wilderem w grudniu 2018 roku.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie