Premier League: Manchester United rozbity przez Brentford

Manchester United przegrał na wyjeździe z Brentford 0:4 w 2. kolejce Premier League. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. To druga porażka "Czerwonych Diabłów" w tym sezonie ligi angielskiej.

Manchester United ma za sobą fatalny początek sezonu 2022/2023. W 1. kolejce piłkarze Erika ten Haga przegrali na Old Trafford z Brighton 1:2. Tamto spotkanie na ławce rezerwowych zaczął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przed startem ligi za wszelką cenę chciał opuścić Manchester i trafić do klubu, w którym mógłby grać w Lidze Mistrzów. Agent piłkarza proponował jego usługi takim klubom jak PSG czy Chelsea. To jednak nie przyniosło efektów.

W spotkaniu z Brentford Ronaldo wyszedł w pierwszym składzie, jednak nie za wiele to zmieniło w grze "Czerwonych Diabłów". Pierwsza połowa to absolutny koszmar dla Manchesteru, który w 35 minut stracił cztery gole.

Pierwszą bramkę goście stracili po fatalnym błędzie Davida de Gei, który nie złapał wolno lecącej piłki po strzale Josha Dasilvy. Drugi gol to efekt niepotrzebnej zabawy we własnym polu karnym. Tym razem oprócz De Gei nie popisał się także Christian Eriksen. Kolejne dwa trafienia padły już bez tak wielkiego udziału piłkarzy United. Po przerwie szkoleniowiec Manchesteru dokonał kilku roszad, ale za wiele z tego nie wynikło. Więcej bramek nie oglądaliśmy.

Brentford - Manchester United 4:0 (4:0)

Bramki: Dasilva 10, Jensen 18, Mee 30, Mbeumo 35

Brentford: David Raya - Aaron Hickey (Mads Bech Sorensen 80'), Pontus Jansson, Ben Mee, Rico Henry - Mads Rasmussen, Christian Norgaard (Frank Onyeka 80'), Mathias Jensen (Shandon Baptiste 74') - Bryan Mbeumo (Yoane Wissa 73'), Ivan Toney, Josh Dasilva (Vitaly Janelt 62')

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Harry Maguire, Lisandro Martinez (Raphael Varane 48'), Luke Shaw (Tyrell Malacia 46') - Christian Eriksen (Donny van de Beek 88'), Fred (Scott McTominay 46'), Bruno Fernandes - Jadon Sancho (Anthony Elanga 60'), Cristiano Ronaldo, Marcus Rashford

Żółte kartki: Maguire, McTomminay, Rashford, Fernandes