Fortuna 1 Liga: Stal Rzeszów pokonała ŁKS Łódź

Stal Rzeszów pokonała u siebie ŁKS Łódź 1:0 w spotkaniu szóstej kolejki Fortuna 1 Ligi. O losach meczu zdecydował gol samobójczy, który padł w 47. minucie gry. Beniaminek odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

W pierwszej połowie piłka raz wpadła do siatki. Sytuację "sam na sam" z Dawidem Arndtem na gola zamienił Dawid Olejarka. Sędzia liniowy uniósł jednak chorągiewkę i zasygnalizował pozycję spaloną. W końcówce pierwszej części gry rzeszowianie dwukrotnie byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Najpierw bramkarz ŁKS z trudem obronił strzał Olejarki, a następnie Piotr Januczkowicz omal nie skierował piłki do własnej bramki.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron Stal dopięła swego. Futbolówkę w pole karne zagrał Patryk Małecki. W "szesnastce" niefortunnie interweniował Bartosz Szeliga, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do własnej siatki.

Po stracie gola przebudził się ŁKS. W 60. minucie gry poprzeczkę bramki Stali obił Kelechukwu. Następną szansę 20-latek miał trzy minuty później. W sytuacji "sam na sam" uderzył jednak obok słupka.

W kolejnych minutach ani jedni, ani drudzy nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji bramkowych. W doliczonym czasie spotkania Stal mogła podwyższyć na 2:0, ale dobrze interweniował Arndt. Ostatecznie rezultat meczu nie uległ zmianie. Stal zapisała na swoim koncie drugą ligową wygraną w tym sezonie.

Stal Rzeszów - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramka: Bartosz Szeliga 47 (s)