ME Monachium 2022: Krzysztof Hołub, Sebastian Urbaniak i Jakub Olejniczak odpadli w eliminacjach na 400 m ppł

Krzysztof Hołub odpadł w eliminacjach

Krzysztof Hołub, Jakub Olejniczak, Sebastian Urbaniak odpadli w eliminacjach biegu na 400 m ppł w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Hołub poprawił rekord życiowy - 50,12 i został sklasyfikowany na 11. pozycji, ale nie wystarczyło to do awansu.

Hołub zajął piąte miejsce w czwartym biegu eliminacyjnym.

Urbaniak osiągnął czas 50,69 i był czwarty w drugim biegu eliminacyjnym. Reprezentant Polski potknął się na ostatnim płotku i ukończył rywalizację na 16. miejscu.

Olejniczak był szósty w trzeciej serii. Wynikiem 51,77 zajął 23. miejsce w eliminacjach.

Awans do półfinału wywalczyło po trzech najszybszych zawodników z czterech serii oraz dwóch z najlepszymi czasami.