ME w tenisie stołowym: Polacy odpadli w ćwierćfinale debla

Polscy debliści nie awansowali do półfinału mistrzostw Europy w tenisie stołowym w Monachium. Miłosz Redzimski w parze z Mołdawianinem Vladislavem Ursu przegrał z ekipą Francji, natomiast Samuel Kulczycki i Maciej Kubik ze Szwedami.

Redzimski i Ursu zmierzyli się z francuskimi braćmi Alexisem i Felixem Lebrun. Polak i Mołdawianin stoczyli z rywalami wyrównaną walkę, jednak tylko w trzecim secie byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ostatecznie przegrywając 1:3.

Starcie Kulczyckiego i Kubika ze Szwedami było wyrównane. Dwa pierwsze sety padły łupem rywali, jednak później do głosu doszli biało-czerwoni. W decydującej partii po zaciętej walce minimalnie lepsi okazali się Jon Persson i Anton Kallberg, którzy całe spotkanie wygrali 3:2.

Na środowy wieczór zaplanowano jeszcze rywalizację mężczyzn w 1/32 finału - z reprezentantów Polski wystąpią Redzimski, Kulczycki oraz Jakub Dyjas.