Liga Konferencji: Lech Poznań górą w starciu z F91 Dudelange

Lech Poznań przybliżył się do awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji. Mistrz Polski pokonał u siebie F91 Dudelange 2:0. Bramki zdobyli Kristoffer Velde i Mikael Isha. Rewanż zostanie rozegrany 25 sierpnia.

Gospodarze otworzyli wynik meczu już w szóstej minucie gry. Kapitalnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Kristoffer Velde. Norweg uderzył pod poprzeczkę bramki Lucasa Foksa. Kilkanaście minut potem bliski podwyższenia rezultatu był Mikael Ishak, ale piłka po strzale głową napastnika Lecha przefrunęła nad poprzeczką.

Później "Kolejorz" cofnął się pod swoją bramkę. Goście z Luksemburga nie byli jednak w stanie stworzyć większego zagrożenia. Do przerwy mistrz Polski prowadził 1:0.

Na początku drugiej odsłony tempo gry było dość wolne. W końcu w 66. minucie gry poznaniacy zdobyli drugą bramkę. Pedro Rebocho zagrał futbolówkę za linię obrony, gdzie na wolne pole wyszedł Ishak. Szwed uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki. Powtórki pokazały, że napastnik "Kolejorza" był na pozycji spalonej, czego nie zauważył sędzia. Przypomnijmy, że na tym etapie rozgrywek nie ma systemu VAR.

W 80. minucie gry kapitalną okazję do strzelenia gola zmarnował Filip Szymczak. 20-latek w sytuacji "sam na sam" uderzył wprost w golkipera F91 Dudelange. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry czerwoną kartkę otrzymał Antoni Milić. Obrońca Lecha sfaulował wychodzącego na wolne pole napastnika rywali. Wynik meczu już się nie zmienił. Lech wygrał 2:0 i do rewanżu w Luksemburgu przystąpi z solidną zaliczką.

Lech Poznań - F91 Dudelange 2:0 (1:0)

Bramki: Velde 6, Ishak 66

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira, Maksymilian Pingot, Antonio Milić, Pedro Rebocho - Kristoffer Velde (67. Heorhij Citaiszwili), Radosław Murawski, Jesper Karlstroem (61. Nika Kwekweskiri), Joao Amaral (61. Filip Marchwiński), Michał Skóraś (90. Barry Douglas) - Mikael Ishak (68. Filip Szymczak)

F91 Dudelange: Lucas Fox - Eliot Gashi (38. Sylvio Ouassiero), Aldin Skenderovic, Jules Diouf, Mehdi Kirch - Bruno Freire (38. Vova), Charles Morren, Dejvid Sinani (72. Edis Agovic), Filip Bojić - Joao Magno (72. Francisco Ninte), Samir Hadji (90. Calmente Pedro Mendes)

Żółte kartki: Diouf, Vova

Czerwona kartka: Milić (88, za faul taktyczny)