Wilfredo Leon spotkał się z Nikolą Grbiciem. Co powiedział trenerowi?

Siatkówka
Wilfredo Leon spotkał się z Nikolą Grbiciem. Co powiedział trenerowi?
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon nie zagra w siatkarskich MŚ 2022.

Wilfredo Leon nie zagra w mistrzostwach świata siatkarzy 2022. Słynny przyjmujący podjął próbę powrotu do reprezentacji przed turniejem. Trener Nikola Grbić podjął jednak ostatecznie decyzję, że gra wracającego po operacji kolana siatkarza będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem. Siatkarz przed wyjazdem do Perugii spotkał się ze sztabem szkoleniowym kadry i życzył drużynie sukcesów.

Leon przeszedł operację lewego kolana na początku czerwca. Później rozpoczął się dla niego długi okres rehabilitacji. Polscy kibice zastanawiali się, czy przyjmujący zdąży wrócić do optymalnej formy na mistrzostwa świata? Na początku sierpnia siatkarz pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, które rozpoczęło się w Spale i rozpoczął walkę z czasem. Niestety, kilka dni później sztab szkoleniowy i medyczny reprezentacji podjął decyzję, że Leon nie zagra w MŚ 2022.

 

Zobacz także: Transmisje MŚ siatkarzy 2022. Gdzie oglądać mecze? Kiedy grają Polacy?

 

W mediach społecznościowych pojawiły się plotki, że między zawodnikiem i trenerem były jakieś nieporozumienia. Obaj postanowili temu zaprzeczyć, spotykając się w przeddzień wyjazdu Leona do Włoch.

 

 

"Wilfredo Leon w przeddzień wyjazdu do Perugii przyjechał do Krakowa. Nasz przyjmujący na spotkaniu ze sztabem reprezentacji Polski życzył kadrze sukcesów podczas zbliżających się mistrzostw świata 2022. Wilfredo - dziękujemy, życzymy powodzenia i do zobaczenia!" – przeczytaliśmy na profilu "Polska Siatkówka" na Twitterze.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie