ME w siatkówce plażowej: Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału
fot. Polsat Sport
Michał Bryl i Bartosz Łosiak

Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Monachium. Polska para pokonała w 1/8 finału Holendrów Marta van Werkhovena i Stevena van de Velde 2:0 (21:9, 23:21). Wcześniej tego dnia odpadli Piotr Kantor i Maciej Rudol.

Spotkanie Bryla i Łosiaka z holenderskimi rywalami trwało 35 minut, a Polacy pokazali się świetną dyspozycję zwłaszcza w pierwszym secie, który wygrali - w niespełna kwadrans - 21:9. Druga partia była znacznie bardziej zacięta, biało-czerwoni okazali się lepsi na przewagi.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Maciej Rudol wyeliminowani

 

Ćwierćfinały zaplanowano na sobotę. Rywalami Bryla i Łosiaka będą Austriacy Robin Seidl i Philipp Waller, którzy w 1/8 finału wyeliminowali utytułowanych Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena, zwyciężając 2:1 (21:16, 10:21, 15:10).

 

Polski duet niedawno wygrał w Hamburgu zawody najwyższej rangi cyklu Beach Pro Tour i jest drugi w światowym rankingu.

 

W piątkowe południe w 1/8 finału odpadli natomiast Kantor i Rudol - ulegli Czechom Ondrejowi Perusicowi i Davidowi Schweinerowi 1:2 (18:21, 23:21, 12:15).

 

Turniej kobiecy toczy się już bez udziału biało-czerwonych - Katarzyna Kociołek i Marta Łodej odpadły w czwartek w 1/8 finału.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie