Włodzimierz Smolarek wyróżniony przez twórców gry FIFA!

Krystian NatońskiE-sport
Włodzimierz Smolarek wyróżniony przez twórców gry FIFA!
fot. PAP
Zbigniew Boniek, Andrzej Szarmach, Włodzimierz Smolarek i Antoni Piechniczek (na dole)

Twórcy popularnej na całym świecie piłkarskiej gry komputerowej FIFA poinformowali, że w najnowszej części - FIFA 23 zostaną wydane specjalne karty z zawodnikami w ramach trybu Ulitmate Team. W elitarnym gronie znalazł się wybitny polski piłkarz Włodzimierz Smolarek.

Electronic Arts, które tworzy grę FIFA, nawiązało współpracę z Marvelem. Ich wspólny projekt polega na stworzeniu 21 kart z wybitnymi piłkarzami w ramach trybu Ulimate Team FIFA 23 na wzór komiksowych superbohaterów.

 

Na jednej z kart będzie widniał Włodzimierz Smolarek, którego alter ego to "Phase Shift" - superbohater przemieszczający się między wymiarami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Papszun: Slavia była faworytem do awansu. Przed rewanżem nie jest to takie oczywiste

 

"Smolarek zapisał się w historii futbolu jako, 60-krotny reprezentant Polski, zdobywca trzeciego miejsca na mistrzostwach świata z 1982 r., uczestnik mundialu cztery lata później, gwiazda i symbol Widzewa Łódź (z którym świętował zdobycie Pucharu Polski oraz dwa tytuły mistrza Polski), zawodnik Legii Warszawa, jak również FC Utrecht, Feyenoordu Rotterdam oraz Eintrachtu Frankfurt (w którego barwach zdobył Puchar Niemiec w 1988 r.).

 

Od dawna jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii polskiego futbolu – na boisku wyróżniał się szybkością, dynamiką i nieustępliwym, walecznym charakterem. Jego charakterystyczny taniec w narożniku boiska w meczu z ZSRR do dziś wspominany jest przez kibiców" - czytamy w informacji prasowej EA.

 

 

Gra FIFA 23 będzie dostępna w sprzedaży od 30 września.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie