Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków wróciła na fotel lidera

Jerzy Brzęczek, trener Wisły Kraków.

Wisła Kraków wróciła na fotel lidera Fortuna 1 Ligi. W sobotę "Biała Gwiazda" pokonała 3:0 Skrę Częstochowa po golach Luisa Fernandeza, Mateusza Młyńskiego oraz Konrada Gruszkowskiego.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli sobie goście. Dośrodkowanie z rzutu wolnego uderzeniem z głowy wykończył Filip Kozłowski, jednak na posterunku był pewnie interweniujący Mikołaj Biegański. Co nie wyszło napastnikowi Skry, udało się snajperowi Wisły. W 37. minucie rzut karny na gola zamienił Fernandez, dla którego było to czwarte trafienie w trwającym aktualnie sezonie Fortuna 1 Ligi.

Druga połowa rozpoczęła się w wymarzony sposób dla gospodarzy. W zamieszaniu w polu karnym przytomnie odnalazł się Młyński, który już kilkadziesiąt sekund po przerwie podwyższył rezultat. W doliczonym czasie gry Bartosz Jaroch mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a z najbliższej odległości futbolówkę do bramki skierował Gruszkowski.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu podopieczni Jerzego Brzęczka wrócili na fotel lidera Fortuna 1 Ligi. "Biała Gwiazda" zdobyła 16 punktów w siedmiu meczach.

Wisła Kraków - Skra Częstochowa 3:0 (1:0)
Bramka: Fernandez 37 (rzut karny), Młyński 46, Gruszkowski 93