ME w siatkówce plażowej: Czwarte miejsce Michała Bryla i Bartosza Łosiaka

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Czwarte miejsce Michała Bryla i Bartosza Łosiaka
Fot. PAP
Bartosz Łosiak (z lewej) i Michał Bryl (z prawej).

Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali z Norwegami Andersem Molem i Christianem Soerumem 0:2 (16:21, 17:21) w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Monachium.

W pierwszym secie mistrzowie świata i olimpijscy z Norwegii szybko narzucili Polakom swoje warunki gry, wykorzystując trudną zagrywkę (6:3). Blok w wykonaniu Mola powiększył dystans (8:4), który rywale biało-czerwonych pewnie utrzymali do końca partii. Zwycięstwo 21:16 przypieczętował kolejny blok Mola.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w siatkówce plażowej: Michał Bryl i Bartosz Łosiak odpadli w półfinale

 

Drugą odsłonę również lepiej rozpoczęli siatkarze z Norwegii, bowiem Polacy mieli problem z przebiciem się przez dłonie Mola (5:3). Biało-czerwoni popełniali coraz więcej błędów, a ich rywale konsekwentnie wykorzystywali kontry i skutecznie blokowali.

 

Seria zagrań Bryla pozwoliła podopiecznym trenera kadry Grzegorz Klimka odrobić większość strat - ze stanu 10:15 zrobiło się 15:16. W końcówce Bryl popełnił jednak błąd podwójnego odbicia i przewaga Norwegów ponownie wzrosła (19:16). Nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, a mecz zakończył atak Soeruma (21:17).

 

W finale o godz. 17.30 czeska para Ondrej Perusic i David Schweiner, która w półfinale pokonała Polaków, zagra ze szwedzkim duetem David Ahman - Jonatan Hellvig.

 

Wynik meczu o 3. miejsce:

 

Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Soerum (Norwegia) - Michał Bryl, Bartosz Łosiak (Polska) 2:0 (21:16, 21:17).

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie