Liga Mistrzyń: KuPS Kuopio wygrał turniej kwalifikacyjny w Łodzi

Piłkarki nożne fińskiego KuPS Kuopio wygrały w Łodzi turniej pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń.

Piłkarki nożne fińskiego KuPS Kuopio wygrały w Łodzi turniej pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń. W finale pokonały belgijski Anderlecht Bruksela po rzutach karnych 4-3. Po 90 minutach wynik brzmiał 1:1, a po dogrywce - 2:2. Trzecie miejsce zajął TME SMS Łódź.

Drużyna z Kuopio do wyrównania doprowadziła w przedostatniej minucie dogrywki, a potem okazała się lepsza w konkursie „jedenastek”.

W półfinałach mistrzynie Polski przegrały z Anderlechtem 2:3, a Finki pokonały litewski FC Gintra 2:0.

W meczu o trzecie miejsce łodzianki wygrały z Litwinkami 1:0.

Zwycięzca turnieju zagra w decydującej rundzie eliminacji do fazy grupowej LM.

Prowadzone przez trenera Marka Chojnackiego łodzianki w minionym sezonie wywalczyły swoje pierwsze w historii mistrzostwo Polski, a teraz zadebiutowały w europejskich rozgrywkach.

Premia za wygranie turnieju wynosi 100 tys. euro, a za awans do fazy grupowej LM – cztery razy więcej.