Liga Mistrzów: 5:0 w dwumeczu! Benfica pewnie awansowała do fazy grupowej

Benfica pokonała w dwumeczu Dynamo Kijów i zagra w fazie grupowej LM.

Benfica Lizbona zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna z Lizbony pokonała u siebie 3:0 Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Łodzi portugalski zespół wygrał 2:0.

Pierwszy gol dla Benfiki padł w 27. minucie gry. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego David Neres posłał piłkę w pole karne. Wrzutkę strzałem głową zamknął Nicolas Otamendi. Na 2:0 gospodarze podwyższyli w 40. minucie gry. Poważny błąd popełnił Oleksandr Sykota. Stoper Dynama niecelnie zagrał piłkę przed własnym polem karnym, co skrzętnie wykorzystał Rafa Silva. Portugalczyk z zimną krwią zamienił sytuację na gola.

Tuż przed przerwą ekipa z Lizbony wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Kontratak precyzyjnym strzałem wykończył Neres. Po pierwszej połowie Benfica prowadziła 3:0.

Kilka minut po zmianie stron doszło do niebezpiecznego incydentu. Głowami zderzyli się dwaj gracze gospodarzy - Goncalo Ramos i Rafa Silva. Ten pierwszy musiał opuścić boisko, natomiast strzelec drugiego gola dla Benfiki kontynuował mecz z opatrunkiem na głowie.

Do końca meczu obraz gry się nie zmienił. Benfica była bliżej podwyższenia prowadzenia niż Dynamo strzelenia gola honorowego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a dwumecz rezultatem 5:0.

Benfica Lizbona - Dynamo Kijów 3:0 (3:0)

Bramki: Nicolas Otamendi 27, Rafa Silva 40, David Neres 42

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Benfica Lizbona.