Liga Mistrzów: Benfica pokonała Dynamo Kijów i jest bliżej awansu

Benfica pokonała Dynamo Kijów 2:0 w spotkaniu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że spotkanie zostało rozegrane w Łodzi, a w roli gospodarza wystąpiła drużyna ze stolicy Ukrainy. Gole dla zwycięskiego zespołu zdobyli Gilberto i Goncalo Ramos.

Ekipa z Lizbony wyszła na prowadzenie już w dziewiątej minucie gry. Piłkę do siatki mocnym strzałem z linii pola karnego skierował Gilberto. Benfica mogła podwyższyć kwadrans później, ale futbolówka po strzale Joao Mario minimalnie minęła słupek bramki Dynama.

Drugiego gola lizbończycy dołożyli w 37. minucie gry. Błąd defensywy ukraińskiego zespołu wykorzystał Goncalo Ramos, który nie pomylił się w sytuacji "sam na sam" z Heorhijem Buszczanem. W końcówce pierwszej połowy trzecią bramkę dla Benfiki mógł zdobyć David Neres. Ostatecznie wynik się nie zmienił i "As Aguias" zeszli na przerwę z prowadzeniem 2:0.

Po zmianie stron Dynamo szukało gola kontaktowego. Zazwyczaj jednak brakowało skuteczności pod bramką Vlachodimosa lub grecki golkiper Benfiki dobrze interweniował. Ostatecznie jednak ekipa z Kijowa nie zdołała trafić do siatki. Benfica wygrała i jest w bardzo komfortowym położeniu przed rewanżem, który zostanie rozegrany 23 sierpnia w Lizbonie.

Dynamo Kijów - Benfica 0:2 (0:2)

Bramki: Gilberto 9, Goncalo Ramos 37