Zmarł Andrzej Stanowski. Był jednym z najstarszych krakowskich dziennikarzy sportowych

Inne
Zmarł Andrzej Stanowski. Był jednym z najstarszych krakowskich dziennikarzy sportowych
fot. PAP
Zmarł Andrzej Stanowski

W wieku 83 lat zmarł we wtorek w Krakowie Andrzej Stanowski, jeden z najstarszych miejscowych dziennikarzy sportowych - poinformował PAP syn Rafał.

Andrzej Stanowski urodził się w Krakowie 23 lipca 1939 roku, tam też zmarł po ciężkiej chorobie. Absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, po studiach pisał na łamach "Dziennika Polskiego". W 1967 roku rozpoczął pracę w "Gazecie Krakowskiej", którą zakończył w 1990 roku". Potem był okres sportowej przygody w "Czasie Krakowskim", do 1995 roku. Do przejścia na emeryturę wchodził w latach 1996-1997 w skład zespołu redakcji sportowej miejscowego "Dziennika Polskiego", z którym nadal potem współpracował.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Ja będę pomagać innym, a ty będziesz o mnie dbał". Kim była Kamila Skolimowska?

 

Jego pasją były piłka nożna, narciarstwo, hokej na lodzie oraz kolarstwo. Relacjonował od 1980 do 2010, od Moskwy do Vancouver, przebieg ośmiu letnich i zimowych igrzysk olimpijskich oraz wielu narciarskich mistrzostw świata. Nadsyłał korespondencje z kilkudziesięciu Turniejów Czterech Skoczni.

 

Dziennikarza pożegnał wybitny skoczek, a dziś prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. Zamieścił na Facebooku wspólne zdjęcie pisząc: "Zmarł redaktor Andrzej Stanowski, wybitny dziennikarz sportowy. Niech spoczywa w pokoju. Ja zapamiętam Go jako niezwykle inteligentnego człowieka, pełnego profesjonalizmu i z ogromną wiedzą na temat skoków narciarskich".

 

Andrzej Stanowski był współautorem książek: "Małysz. Bogu dziękuję" razem z Haliną Zdebską oraz "Bieg życia Justyny" z Adamem Sosnowskim.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie