Liga Mistrzów: Rangers zagrają w fazie grupowej. Antonio Colak bohaterem meczu

Rangers FC pokonali na wyjeździe PSV Eindhoven 1:0 w spotkaniu rewanżowym czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Gola na wagę awansu dla zespołu ze Szkocji zdobył były pilkarz Lechii Gdańsk Antonio Colak. W pierwszym meczu w Glasgow padł remis 2:2.

W pierwszej połowie groźnych sytuacji podbramkowych było niewiele. Dopiero w końcówce pierwszej części gry gospodarze stworzyli sobie trzy dogodne okazje, ale żadnej z nich nie zamienili na gola. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Kwadrans po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście. Katastrofalny błąd popełnili obrońcy PSV, którzy stracili piłkę przed własnym polem karnym. Mailk Tillman zagrał na pustą bramkę do Colaka, a Chorwat skierował piłkę do siatki.

Ekipa z Holandii próbowała doprowadzić do dogrywki, lecz pod bramką Joe McLaughlina byli nieskuteczni. W końcówce meczu próbowali przycisnąć, ale nie przyniosło to pożądanego efektu.

Rangers zwyciężyli i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów. PSV zagra w Lidze Europy.

PSV Eindhoven - Rangers FC 0:1 (0:0)

Bramka: Antonio Colak 60

Wynik pierwszego meczu: 2:2. Awans: Rangers FC.