MŚ siatkarzy 2022: Składy wszystkich drużyn

Siatkówka

Siatkarskie mistrzostwa świata to najważniejsza impreza tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. W turnieju, który zostanie rozegrany w Polsce i Słowenii wystąpią 24 reprezentacje. Którzy siatkarze zagrają w mistrzostwach świata? Sprawdź składy reprezentacji na MŚ siatkarzy 2022.

Każda z reprezentacji uczestniczących w mistrzostwach świata 2022 mogła zgłosić czternastu zawodników. W składach kilku ekip nie brakuje niespodzianek. Zabrakło też kilku gwiazd światowego formatu. Największym nieobecnym jest przyjmujący reprezentacji Polski Wilfredo Leon, który nie zdołał jeszcze dojść do pełnej dyspozycji po operacji kolana.

 

Zobacz także: Gdzie oglądać MŚ siatkarzy 2022? Transmisje meczów. Kiedy grają Polacy?

 

Współgospodarzami siatkarskich mistrzostwach świata 2022 są Polska i Słowenia. Turniej zostanie rozegrany od 26 sierpnia do 11 września. Do rywalizacji staną 24 reprezentacje, które zostały podzielone na sześć grup. Każda z drużyn rozegra po trzy mecze w fazie grupowej. Do 1/8 finału awansuje szesnaście ekip – zespoły z pierwszych i drugich miejsc w grupach, a także cztery najlepsze z grona tych, które zajmą trzecie miejsca.


Składy drużyn MŚ siatkarzy 2022 w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie