Sześć goli w meczu FC Barcelona z Manchesterem City

FC Barcelona - Manchester City

FC Barcelona zremisowała 3:3 z Manchesterem City w meczu towarzyskim rozgrywanym na Camp Nou. Spotkanie miało charakter charytatywny.

O jego organizację zabiegał Juan Carlos Unzue. Były bramkarz Barcelony, a później trener między innymi Celty Vigo czy Girony, dwa lata temu ogłosił publicznie, że cierpi na stwardnienie rozsiane. Ekspiłkarz zaangażował się w pomoc innym osobom dotkniętym tą chorobą. Dochód ze spotkania "Dumy Katalonii" z "The Citizens" będzie przekazane właśnie na ich rzecz.

Obaj trenerzy przeprowadzili wiele zmian w wyjściowych składach. Piłkarze pierwszoplanowi byli przemieszani ze zmiennikami. W 21. minucie Julian Alvarez, który zazwyczaj siada na ławce rezerwowych, dał prowadzenie gościom. Młody Argentyńczyk wykorzystał błąd Inakiego Peny i bez kłopotu posłał piłkę do siatki. Barcelona wyrównała jednak już w 29. minucie za sprawą Pierre'a-Emmericka Aubameyanga.

W drugiej połowie wyraźną dominację uzyskali piłkarze prowadzeni przez Pepa Guardiolę. Długimi fragmentami spychali Barcelonę do defensywy i kwestią czasu wydawał się być ich powrót na prowadzenie. Tymczasem w 67. minucie - po niefrasobliwym zachowaniu defensywy gości bramkę zdobył Frenkie de Jong i było 2:1 dla Barcelony. Gospodarze utrzymali jednak prowadzenie przez zaledwie trzy minuty. Do ponownego remisu doprowadził Cole Palmer.

To nie był jeszcze koniec emocji na Camp Nou. W 79. minucie Sergi Roberto podłączył się do akcji ofensywnej i celnym podaniem obsłużył Memphisa Depaya. Holender zgubił krycie w polu karnym i bez kłopotu pokonał golkipera rywali. W 9. minucie doliczonego czasu drugiej połowy rzut karny podyktowany za faul za Erlingu Haalandzie wykorzystał natomiast Riyad Mahrez. Algierczyk ustalił wynik spotkania na 3:3.

Robert Lewandowski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

FC Barcelona - Manchester City 3:3 (1:1)

Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 29, Frenkie de Jong 66, Memphis Depay 79 - Julian Alvarez 21, Cole Palmer 70, Riyad Mahrez 90+9 (k)