Jose Mourinho zdradził, w jaki sposób mobilizował piłkarzy podczas hitu Serie A

Jose Mourinho

W sobotnim hicie Serie A AS Roma zremisowała z Juventusem 1:1. Długimi fragmentami podopieczni Jose Mourinho byli jednak tylko tłem dla turyńczyków. Po ostatnim gwizdku portugalski trener zdradził, w jaki sposób mobilizował swoich piłkarzy w przerwie.

Juventus wyszedł na prowdzenie już w 2. minucie. Znakomite trafienie z rzutu wolnego zanotował Dusan Vlahović. Do przerwy utrzymywał się wynik 1:0, choć "Stara Dama" miała kilka okazji, aby podwyższyć prowadzenie. Szwankowało jednak wykończenie.

W przerwie Jose Mourinho skierował do swoich piłkarzy kilka ostrych słów. Po zakończeniu meczu szkoleniowiec zdradził w rozmowie z DAZN, co dokładnie powiedział zawodnikom.

- W przerwie powiedziałem im, że wstyd mi być ich trenerem - przyznał Mourinho.

To jednak nie wszystko. Portugalczyk zwrócił się także do swojego asystenta, Salvatore Fotiego.

- Mówiłem mu, żeby się modlił, aby skończyło się tylko na 0:1. W pierwszej połowie ten mecz mógł być zamknięty - powiedział szkoleniowiec.

Ostre słowa podziałały - w drugiej połowie AS Roma doprowadziła do remisu. W 69. minucie Tammy Abraham strzelił gola na 1:1. Takim też wynikiem spotkanie się zakończyło.