Robert Lewandowski strzelił dwa gole na Camp Nou. Barcelona wygrała z Realem Valladolid

Robert Lewandowski z golem dla Barcelony.

Barcelona Roberta Lewandowskiego pokonała 4:0 Real Valladolid. Polak zdobył pierwsze dwie bramki na Camp Nou w La Liga. Barcelona tym zwycięstwem awansowała na drugą pozycję w lidze hiszpańskiej.

Lewandowski już w 24. minucie otworzył wynik. Polak przejął precyzyjnie skierowane dośrodkowanie od Raphinii i skierował piłkę tuż przy lewym słupku bramki Valladolid.

Swojego pierwszego gola w lidze zdobył w 43. minucie Pedri. W polu karnym Realu Valladolid Ousmane Dembele świetnie odnalazł Hiszpana, a ten niczym typowa "dziewiątka" wykończył sytuację, podwyższając prowadzenie Barcelony.

W drugiej połowie, w 64. minucie drugi raz piłkę do bramki gości skierował Lewandowski. Mało tego, napastnik "Barcy" popisał się uderzeniem "z krzyżaka" pomiędzy nogami obrońcy! Piłka odbita od jednej z nich trafiła do siatki Jordiego Masipa. Kolejną, drugą już asystą, poprzedzoną świetnym, dynamicznym rajdem błysnął Dembele.

W doliczonym czasie gry wynik na 4:0 ustalił Sergi Roberto, który zameldował się na boisku po przerwie.

Po remisie z Rayo Vallecano i zwycięstwie z Realem Sociedad oraz Realem Valladolid, Barcelona zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem jest Real Betis.

FC Barcelona - Real Valladolid 4:0 (2:0)
Bramki: Robert Lewandowski 24, 65, Pedri 43, Sergi Roberto 90+2