Śladami Rzymian: Zwycięstwo Macieja Paterskiego

Maciej Paterski z ekipy Voster ATS wygrał dwuetapowy wyścig Śladami Rzymian.

Maciej Paterski z ekipy Voster ATS wygrał dwuetapowy wyścig Śladami Rzymian, który zakończył się w bułgarskim Razłogu. Polski kolarz triumfował w sobotę po udanej ucieczce na pierwszym odcinku z metą w tej samej miejscowości, a w niedzielę obronił koszulkę lidera.

W klasyfikacji generalnej Paterski wyprzedził o pięć sekund Francuza Alexisa Guerina (Team Vorarlberg) oraz o minutę i dziewięć sekund Węgra Adama Kristofa Karla (Epronex).

Niedzielny etap wygrał po finiszu z peletonu Karl, a najlepsi z Polaków - Patryk Stosz (Voster ATS) i Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski) zajęli trzecie i czwarte miejsce.

Wyścig Śladami Rzymian (In the footsteps of the Romans) odbył się po raz czwarty. W 2020 roku zwycięzcą został Norbert Banaszek.