IMP w żużlu: Bartosz Zmarzlik obronił tytuł

Żużel
Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik obronił tytuł indywidualnego mistrza Polski na żużlu. W poniedziałek wygrał w Rzeszowie ostatni z trzech turniejów finałowych. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu zajął Dominik Kubera, a brązowy medal wywalczył Janusz Kołodziej.

O triumfie w tegorocznej edycji decydowała suma punktów zdobyta we wszystkich zawodach.

Poprzednie odbyły się 9 lipca w Grudziądzu, gdzie najlepszy był Zmarzlik, a następnie 15 sierpnia w Krośnie - tam wygrał Kubera.

Po raz pierwszy od 1956 roku indywidualny mistrz Polski był wyłaniany w formule trzech turniejów. Nowe zasady mają obowiązywać co najmniej do 2026 roku.

Ostatni, trzeci turniej wygrał Zmarzlik przed Jakubem Miśkowiakiem i Kuberą. Rywalizację w Rzeszowie oglądało blisko 10 tys. widzów.

Do klasyfikacji łącznej IMP wliczało się wyniki z serii zasadniczej oraz wyścigu finałowego (bez punktów za półfinał).

Dodatkowy punkt otrzymywał żużlowiec, który uzyskał największą liczbę zwycięstw tego dnia (także bez półfinału). Za poniedziałkowy finał ten bonus dostał Zmarzlik.