Krzysztof Hołowczyc najlepszy w Baja Poland

Moto
Krzysztof Hołowczyc najlepszy w Baja Poland
fot. PAP
Krzysztof Hołowczyc po raz ósmy wygrał Baja Poland.

Krzysztof Hołowczyc po raz ósmy wygrał Baja Poland, eliminację Pucharu Świata w rajdach terenowych. Razem z pilotem Łukaszem Kurzeją wyprzedził o prawie 18 minut Portugalczyków Joao Ferreirę i Davida Monteiro.

O zwycięstwie Polaka zdecydował odcinek specjalny na poligonie drawskim, który odbył się w sobotę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowity wyczyn! Sobiesław Zasada wystartował w Rajdzie Safari w wieku 91 lat

 

Podczas trzeciego oesu, w ogniu stanęła toyota Yazeeda Al-Rahijego, lidera klasyfikacji Pucharu Świata. Saudyjczyk nie uratował auta, ale dzięki pomocy Michała i Julity Małuszyńskich uratował życie.

 

- Po tym zdarzeniu zawody stały się trochę na dojechanie - mówił po zakończeniu rajdu Hołowczyc. Olsztynianin okazał się najszybszym kierowcą na wszystkich tegorocznych odcinkach specjalnych i wygrał rajd z dużą przewagą. Polak, znający trasy na poligonie drawskim i w okolicach Szczecina pewnie dowiózł ósme zwycięstwo do mety Baja Poland. Wśród goniących nie miał godnych siebie rywali.

 

W tym roku, w przeciwieństwie do poprzednich edycji, trasy zmienili nie tylko organizatorzy, ale także natura. Nigdy na trasie oesów na poligonie drawskim nie było tak sucho. Nigdy się tak nie kurzyło. - Ten rajd jest ciągle trudny. Tu jest co robić. Cieszę się, że udało mi się wygrać po raz kolejny. Czuję się tutaj jak u siebie w domu - mówił Hołowczyc na mecie.

 

- To był bardzo trudny i urozmaicony rajd. Niezły nasz debiut w Polsce. Cieszę się z wyniku i z tego, ze udało nam się dojechać do mety - powiedział na mecie drugi kierowca Baja Poland Joao Fereira.

 

Klasyfikacja końcowa Baja Poland:

 

1. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja (Mini John Cooper Works Rally) 4:31.45

2. Joao Fereira/David Monteiro (Mini John Cooper Works Rally) 17.59

3. Michał Małuszyński/Julita Małuszyńska (Mini John Cooper Works Rally) 18.54

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie