US Open: Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału

Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open. Polka pokonała Niemkę Jule Niemeier 2:1 (2:6, 6:4, 6:0) w trwającym blisko 2,5 godziny meczu.

W pierwszym secie Iga Świątek zupełnie nie potrafiła złapać swojego rytmu gry. Niemeier przełamała Polkę już w pierwszym gemie, po czym wykorzystała swoje podanie. Przy wyniku 4:2 dla Niemki serwowała raszynianka, ale po raz drugi w pierwszym secie pozwoliła się przełamać. Tablica świetlna wskazywała rezultat 5:2 dla Niemeier, czego Świątek nie potrafiła już odwrócić. Pierwszego seta przegrała 2:6.

Druga odsłona rywalizacji była znacznie bardziej wyrównana. Polka odskoczyła rywalce na 4:2, ale ta nie pozwoliła się zdominować. Wygrała dwa z trzech kolejnych gemów i doprowadziła do wyniku 5:4 dla Świątek. Ostatni gem należał jednak do raszynianki, która ostatecznie wygrała drugiego seta 6:4.

Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebny był trzeci set. W nim Polka całkowicie zdominowała Niemkę, wygrywając aż 6:0. Niemeier wyglądała na wykończoną trwającym blisko 2,5 godziny meczem.

Awans do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open to najlepsze osiągnięcie Świątek w historii jej występów na nowojorskich kortach.

Iga Świątek - Jule Niemeier 2:6, 6:4, 6:0