Liga Mistrzów: Popis Barcelony i trzy gole Lewandowskiego w meczu z Viktorią Pilzno

Robert Lewandowski zaliczył imponujący debiut w Lidze Mistrzów w barwach Barcelony.

Robert Lewandowski skompletował hat-tricka w swoim pierwszym meczu w Lidze Mistrzów w barwach Barcelony. "Duma Katalonii" pokonała u siebie Victorię Pilzno 5:1. Pozostałe gole dla ekipy Xaviego Hernandeza strzelili Franck Kessie i Ferran Torres. Jedyną bramkę dla czeskiego zespołu zdobył były zawodnik Lecha Poznań Jan Sykora.

Już na samym początku meczu Barcelona przesunęła się pod bramkę gości i dążyła do szybkiego wyjścia na prowadzenie. Odważna ofensywa Blaugrany dwukrotnie zakończyła się kontratakami ze strony Viktorii, które jednak okazały się niegroźne. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli po rzucie rożnym. Piłkę po centrze z narożnika boiska głową zgrał Jules Kounde. Spod opieki obrońców uwolnił się Franck Kessie. Iworyjczyk z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Później zawodnicy "Dumy Katalonii" stworzyli kilka akcji, które jednak nie skończyły się bramkami. W 26. minucie gry w polu karnym Barcelony przewrócił się Jhon Mosquera. Sędzia podyktował rzut karny dla Viktorii. Po analizie VAR anulował jednak swoją decyzję. Powtórki pokazały, że Kolumbijczyk przed upadkiem uderzył łokciem Andreasa Christensena.

Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polski napastnik popisał się precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego. Tym samym otworzył swoje konto bramkowe w Lidze Mistrzów w barwach Barcelony. Wydawało się, że trzecia bramka dla Blaugrany jest kwestią czasu. Tymczasem niespodziewanie kontaktowego gola zdobyła ekipa z Pilzna. Dośrodkowanie z lewego skrzydła wykorzystał Jan Sykora. Były gracz Lecha Poznań oddał strzał głową, po którym pokonał Marca Andre ter Stegena.

Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do Barcelony i Roberta Lewandowskiego. Polak uderzeniem głową zamknął dośrodkowanie Ousmanne'a Dembele. Piłkarze zeszli na przerwę przy wyniku 3:1.

Po zmianie stron Barcelona nie forsowała tempa. W końcu w 67. minucie gry kapitan reprezentacji Polski skompletował hat-tricka. Lewandowski oddał precyzyjny strzał zza pola karnego. Jindrich Stanek wyciągnął się jak struna, ale nie sięgnął piłki. Cztery minuty później na 5:1 podwyższył wprowadzony z ławki Ferran Torres. Hiszpan wykorzystał podanie za linię obrony od Dembele.

Wynik tego spotkania już się nie zmienił. "Duma Katalonii" odniosła przekonujące zwycięstwo, a Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie w nowym sezonie Champions League od hat-tricka.

FC Barcelona - Viktoria Pilzno 5:1 (3:1)

Bramki: Franck Kessie 13, Robert Lewandowski 34, 45+3, 67, Ferran Torres 71 - Jan Sykora 44