Tak wyglądał występ Roberta Lewandowskiego w meczu FC Barcelona - Viktoria Plizno

Robert Lewandowski ponownie zachwycił katalońskich kibiców. Tym razem Polak strzelił trzy gole w meczu FC Barcelona - Viktoria Plizno. Zobaczcie najlepsze fragmenty występu "Lewego" w spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W 13. minucie bramkę zdobył głową Iworyjczyk Franck Kessie, sprowadzony latem z Milanu. W 34. minucie w głównej roli wystąpił Lewandowski, który w lipcu przeszedł z Bayernu Monachium. 34-letni napastnik dokładnie przymierzył z 16 metrów. Po jego strzale piłka wpadła do bramki tuż obok słupka.

Wprawdzie dziesięć minut później kontaktowe trafienie zaliczył były piłkarz Lecha Poznań Jan Sykora, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Lewandowski podwyższył na 3:1. Polski piłkarz popisał się uderzeniem głową z bliska do pustej bramki po dokładnym dośrodkowaniu Ousmane'e Dembele.

W 67. minucie dwukrotny triumfator plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza świata znów wystąpił w roli głównej - tym razem Lewandowski popisał się ładnym, precyzyjnym strzałem z dystansu (podobnym do swojego pierwszego gola z tego meczu), z odległości około 17-18 metrów.

Cztery minuty później do siatki trafił Ferran Torres, ustalając wynik na 5:1 dla "Dumy Katalonii".